Larina Ninova Termal.jpg
larina Ninova termal oda.jpg

Termalle ilgili

aradığınız HERŞEY

Resim1.png
türkiye kaolıcaları.png

Termal Kaynaklarımız & Termal Otellerimiz

Günümüz yeni normali kapsamında TERMAL tatildeki ihtiyaçlar listemize en üst sıraya aldığımız mesafeli tatil beklentilerinize cevap verecek; Denizli Pamukkale' de bulunan LARİNA HOTELS işletmeleri İki katlı yapıları ile 42 dönüm arazide TERMAL için aradığınız her şeyi barındıran * * * * * Otelinden,  Villa tarzı dizayn edilmiş * * * * oteline, 6 dönüm araziye yayılmış nar bahçesi içesindeki Konak evine kadar geniş bir ürün yelpazesinde tün ihtiyaçlarınıza cevap verecek, TERMAL VİLLA TATİLİ ürün yaklaşımı ile sizlere hizmet vermeye hazırdır. 

larina termal dogal termal havuz.jpg
larina thermal kızılsu.jpg
Larina Hotels Zindelik.jpg

Şifa Niyetine

Tesislerimiz Larina Thermal / Larina Ninova Thermal / Larina Vista Wellness Spa ' da siz misafirlerimizin  kullanımına sunulmuş olan Şifalı sularımızın hangi  hastalıkların, tamamlayıcı tedavilerinde etkili  olduğunu gösteren şifa niyetine kaleme aldığımız bilgilendirme metnimizi dikkatlerinize sunarız. 

 • Romatizmal Hastalıkların kronik dönemleri

 • Fibromiyalji, miyosit,tendinit gibi yumuşak doku hastalıkları

 • Bel, boyun fıtığı ve diğer eklem ağrıları, spor yaralanmaları

 • Ruhsal gerginlik ve genel stres bozuklukları, uykusuzluk ve kronik yorgunluklar

 • Nörolojik rahatsızlıklar, beyin sinir, ortopedik operasyonlar sonrası rehabilitasyon tedavisi

 • Cerebral Oalsy tedavisi( Spastik özürlülere destekleyici olarak)

 • Kaşıntı ve döküntülü cilt rahatsızlıkları

 • Osteoratrit gibi eklem hastalıkları, Kireçlenmeler, Osteoporoz

Larina ninova Termal hamam
Larina ninova Termal Kapalı termal havuz

Kaynaktan gelen suyu içtiğiniz de gastrit, mide ülserine ve mide asidini azaltarak tamponlayıcı etkisiyle şikâyetlerin azalmasına yardımcı olmaktadır.

Müzmin kabızlık gibi rahatsızlıklara ve safra kesesinde oluşan çamur ve taşlara da iyi gelmektedir.

Bikarbonat içeriği sayesinde şeker hastalarındaki kanın asitlik eğilimini azaltıp kan tablosuna olumlu etkisi vardır.

 

Thermal Havuz şifalı sıcak sular eşliğinde ve buharla birlikte vücudunuza sağlık katmaktadır. Thermal sulardan maksimum 15-20 dakikalık periyotlar belirleyerek günde 3- 4 kez faydalanabilirsiniz. Yemek yenildikten sonra kendinizi kötü hissedeceğiniz ve metabolizmanın yavaşlaması nedeni ile girilmemesi gerekmektedir. Alkol alındıktan sonra kesinlikle girilmemesi gerekmektedir. Yüksek tansiyon ve solunum rahatsızlığı olanlar kesinlikle girmemelidir.

Türk Hamamı bol su eşliğinde sabun, kese, köpük, buhar ile kendinizi tertemiz hissedeceğiniz geleneksel kültürdür

Klasik sauna ahşapları (Fin Çamı – Redwood) ile hazırlanan, atmosferi 90 – 110°C sıcaklık ve %10 - 25 nem esasına göre çalışan kuru saunadır.Buhar odası vücut toksinlerinden arınmaya yardımcı olmak için cildinizin gözeneklerini açmaktadır. Isı ve nem sayesinde ağrıyan kasları veya artrit sakinleştirici, stresten arınarak rahatlama gibi vücut temizliğinde faydaları görülmektedir.

pamukkale travertenleri.jpg
Pamukkale antik termal havuz.jpg
pamukkale termal şifalı su.jpg

Larina Vista Wellness Spa otelimizde konaklayan siz misafirlerimizin  kullanımına sunulmuş olan Şifalı  Pamukkale Termal sularımızın hangi  hastalıkların, tamamlayıcı tedavilerinde etkili  olduğunu gösteren şifa niyetine kaleme aldığımız bilgilendirme metnimizi dikkatlerinize sunarız. 

 • 988’den bu yana UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Pamukkale, Hierapolis Antik Kenti ile iç içe. Yalnızca ülkemizin değil dünyanın da en önemli antik kent bölgelerinden olan Hierapolis Antik Kenti, tıpkı travertenler gibi UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alıyor. Bergama Krallığı’nın günümüze bıraktığı eşsiz antik miras, kurulduğu M.Ö 197’de bile termal kaynakları ve şifalı özellikleriyle ünlü. Hierapolis kentinin bulunduğu alanda Pamukkale’nin şifalı suları küçük bir gölden kaynayarak 100 metre yükseklikteki yamaçtan çağlayanlar şeklinde dağılır. Kaynayan ve dağılan sular Pamukkale travertenlerini oluşturur. Pamukkale kaplıcalarının su sıcaklığı 35 ile 100 derece arasındadır. Rengi berrak ve tadı acı olan Pamukkale kaplıca suyu içinde yüksek miktarda Kalsiyum Hidrokarbonat bulunan suyun havadaki oksijen ile olan teması sırasında Kalsiyum karbonat çökelmekte ve traverten oluşumuna sebep olmaktadır. Şifalı sular

 • kalp-damar sertliği, tansiyon,

 • romatizma, raşitizm, felç

 • deri, göz, sinir sistemi

 • damar hastalıkları, damar iltihabı ve reyno hastalığı rahatsızlıklarının tedavisinde önerilmektedir.

 • ılık olarak içildiğinde mide spazmında, idrar söktürmede ve iltihaplarında, böbrek ve kum taşlarının tedavisinde tavsiye edilmektedir

Larina Vista Wellness Spa otelimizde konaklayan misafirlerimiz tatilleri boyunca Karahayıt' ta LARİNA HOTELS bünyesinde bulunan LARİNA THERMAL HOTEL' imizin kırmızı su kaynağından da rezervasyon yaptırmak kaydı ile ücretsiz olarak faydalanabilirler.

 
/script>